NPL WA Fixtures 2022 Western Australia

NPL WA Fixtures 2022 Western Australia, live scores, NPL Western Australia 2022 Fixtures, NPL Western Australia 2022 – Results, fixtures, tables and stats

NPL WA Fixtures 2022 Western Australia

Minor Semi-Final

03/09/202208:00Stirling Macedonia0 – 2Sorrento FC

Major Semi-Final

03/09/202208:00Floreat Athena2 – 1Perth RedStar FC

Preliminary Final

10/09/2022Verlierer HF 2Sieger HF 1

Final

17/09/2022Sieger HF 2Sieger PF

 

1. Round
19/03/202207:00Armadale SCStirling Macedonia1:2 (1:1)
07:00Perth RedStar FCGwelup Croatia2:1 (1:0)
07:00Balcatta Etna FCInglewood United0:3 (0:1)
03/05/202212:00Perth SCFloreat Athena2:2 (1:1)
10/05/202212:00Perth Glory YouthBayswater City SC2:2 (0:1)
11/05/202212:00Cockburn City SCSorrento FC1:2 (0:1)
2. Round
26/03/202207:00Floreat AthenaBalcatta Etna FC5:0 (2:0)
07:00Bayswater City SCPerth RedStar FC2:3 (1:1)
07:00Inglewood UnitedPerth Glory Youth1:2 (0:2)
07:00Sorrento FCArmadale SC5:1 (3:1)
09:00Stirling MacedoniaPerth SC1:0 (0:0)
25/05/202212:30Cockburn City SCGwelup Croatia0:2 (0:1)
3. Round
01/04/202212:30Perth Glory YouthFloreat Athena1:3 (1:1)
02/04/202208:00Cockburn City SCBayswater City SC1:4 (0:2)
08:00Perth RedStar FCInglewood United2:0 (0:0)
08:00Sorrento FCGwelup Croatia2:0 (0:0)
25/05/202212:00Balcatta Etna FCStirling Macedonia1:5 (0:1)
31/05/202213:00Perth SCArmadale SC0:3 (0:2)
4. Round
09/04/202208:00Perth SCSorrento FC0:0 (0:0)
08:00Floreat AthenaPerth RedStar FC3:2 (2:1)
08:00Bayswater City SCGwelup Croatia2:2 (1:1)
08:00Inglewood UnitedCockburn City SC2:2 (1:0)
08:00Stirling MacedoniaPerth Glory Youth0:3 (0:2)
19/04/202212:00Armadale SCBalcatta Etna FC6:0 (3:0)
5. Round
15/04/202212:30Perth Glory YouthArmadale SC1:1 (1:1)
16/04/202208:00Gwelup CroatiaInglewood United0:2 (0:1)
08:00Cockburn City SCFloreat Athena3:0 (1:0)
08:00Perth RedStar FCStirling Macedonia3:4 (3:0)
08:00Sorrento FCBayswater City SC1:2 (1:1)
26/07/202212:00Balcatta Etna FCPerth SC0:1 (0:0)
6. Round
29/04/202212:30Perth Glory YouthPerth SC0:0 (0:0)
30/04/202208:00Armadale SCPerth RedStar FC1:4 (1:2)
08:00Floreat AthenaGwelup Croatia4:2 (2:0)
08:00Balcatta Etna FCSorrento FC2:5 (0:2)
08:00Inglewood UnitedBayswater City SC1:2 (0:2)
05/07/202212:30Stirling MacedoniaCockburn City SC1:0 (1:0)
7. Round
06/05/202212:30Perth Glory YouthBalcatta Etna FC1:0 (0:0)
07/05/202208:00Cockburn City SCArmadale SC2:2 (1:2)
08:00Bayswater City SCFloreat Athena6:1 (3:1)
08/05/202208:00Gwelup CroatiaStirling Macedonia0:1 (0:1)
23/07/202206:00Perth RedStar FCPerth SC2:0 (1:0)
23/08/202212:00Sorrento FCInglewood United2:1 (1:1)
8. Round
14/05/202208:00Armadale SCGwelup Croatia2:1 (2:1)
08:00Cockburn City SCPerth SC1:1 (0:0)
08:00Floreat AthenaInglewood United1:1 (0:0)
08:00Balcatta Etna FCPerth RedStar FC1:2 (0:1)
08:00Stirling MacedoniaBayswater City SC1:0 (0:0)
08:00Sorrento FCPerth Glory Youth2:0 (2:0)
9. Round
21/05/202208:00Gwelup CroatiaPerth SC0:7 (0:2)
08:00Cockburn City SCBalcatta Etna FC0:0 (0:0)
08:00Perth RedStar FCPerth Glory Youth5:0 (1:0)
08:00Bayswater City SCArmadale SC1:1 (0:0)
08:00Inglewood UnitedStirling Macedonia1:2 (0:1)
08:00Sorrento FCFloreat Athena1:3 (1:1)
10. Round
28/05/202208:00Armadale SCInglewood United0:1 (0:0)
08:00Perth RedStar FCSorrento FC4:2 (1:2)
10:00Perth SCBayswater City SC1:3 (1:2)
10:00Stirling MacedoniaFloreat Athena0:1 (0:1)
11:00Perth Glory YouthCockburn City SC1:0 (0:0)
23/07/202206:00Balcatta Etna FCGwelup Croatia0:0 (0:0)
11. Round
04/06/202208:00Gwelup CroatiaPerth Glory Youth0:0 (0:0)
08:00Cockburn City SCPerth RedStar FC1:0 (1:0)
08:00Perth SCInglewood United4:1 (2:1)
08:00Floreat AthenaArmadale SC1:2 (0:1)
08:00Balcatta Etna FCBayswater City SC0:3 (0:1)
08:00Sorrento FCStirling Macedonia1:1 (1:0)
12. Round
11/06/202208:00Stirling MacedoniaArmadale SC0:0 (0:0)
08:00Sorrento FCCockburn City SC4:2 (0:0)
08:00Gwelup CroatiaPerth RedStar FC1:3 (1:1)
08:00Inglewood UnitedBalcatta Etna FC2:1 (0:1)
08:00Floreat AthenaPerth SC3:1 (1:0)
08:00Bayswater City SCPerth Glory Youth4:2 (1:0)
13. Round
18/06/202208:00Gwelup CroatiaCockburn City SC0:1 (0:0)
08:00Balcatta Etna FCFloreat Athena2:3 (1:1)
08:00Perth RedStar FCBayswater City SC4:0 (4:0)
08:00Perth Glory YouthInglewood United0:2 (0:0)
08:00Armadale SCSorrento FC3:0 (2:0)
10:00Perth SCStirling Macedonia3:0 (1:0)
14. Round
25/06/202208:00Floreat AthenaPerth Glory Youth4:0 (2:0)
08:00Bayswater City SCCockburn City SC1:1 (0:0)
08:00Armadale SCPerth SC0:5 (0:3)
08:00Inglewood UnitedPerth RedStar FC1:0 (1:0)
08:00Gwelup CroatiaSorrento FC1:4 (0:3)
10:00Stirling MacedoniaBalcatta Etna FC0:0 (0:0)
15. Round
01/07/202212:30Perth Glory YouthStirling Macedonia0:1 (0:1)
02/07/202208:00Balcatta Etna FCArmadale SC1:3 (1:2)
08:00Sorrento FCPerth SC1:1 (0:0)
08:00Perth RedStar FCFloreat Athena2:3 (0:1)
08:00Gwelup CroatiaBayswater City SC2:3 (1:2)
08:00Cockburn City SCInglewood United1:2 (1:2)
16. Round
09/07/202208:00Armadale SCPerth Glory Youth1:5 (1:1)
08:00Inglewood UnitedGwelup Croatia3:2 (2:1)
08:00Floreat AthenaCockburn City SC3:3 (1:2)
08:00Stirling MacedoniaPerth RedStar FC2:1 (2:0)
08:00Perth SCBalcatta Etna FC3:0 (1:0)
08:00Bayswater City SCSorrento FC4:2 (2:1)
17. Round
16/07/202208:00Perth SCPerth Glory Youth0:2 (0:1)
08:00Perth RedStar FCArmadale SC5:1 (3:0)
08:00Gwelup CroatiaFloreat Athena1:4 (1:1)
08:00Sorrento FCBalcatta Etna FC1:1 (1:1)
08:00Bayswater City SCInglewood United1:1 (1:0)
08:00Cockburn City SCStirling Macedonia3:0 (1:0)
18. Round
30/07/202208:00Balcatta Etna FCPerth Glory Youth3:0 (2:0)
08:00Armadale SCCockburn City SC3:0 (2:0)
08:00Floreat AthenaBayswater City SC3:3 (2:2)
08:00Inglewood UnitedSorrento FC0:2 (0:0)
08:00Stirling MacedoniaGwelup Croatia3:1 (1:1)
10:00Perth SCPerth RedStar FC0:4 (0:2)
19. Round
05/08/202212:30Perth Glory YouthSorrento FC1:5 (1:2)
06/08/202208:00Gwelup CroatiaArmadale SC2:2 (2:0)
08:00Perth SCCockburn City SC3:3 (1:2)
08:00Inglewood UnitedFloreat Athena0:1 (0:1)
08:00Perth RedStar FCBalcatta Etna FC5:1 (3:0)
08:00Bayswater City SCStirling Macedonia1:3 (0:2)
20. Round
13/08/202208:00Balcatta Etna FCCockburn City SC0:3 (0:1)
08:00Stirling MacedoniaInglewood United1:0 (0:0)
08:00Floreat AthenaSorrento FC3:1 (0:1)
10:00Perth SCGwelup Croatia2:0 (1:0)
15/08/202212:30Perth Glory YouthPerth RedStar FC3:4 (1:3)
16/08/202212:30Armadale SCBayswater City SC3:5 (1:3)
21. Round
20/08/202208:00Inglewood UnitedArmadale SC0:1 (0:0)
08:00Bayswater City SCPerth SC2:1 (1:1)
08:00Sorrento FCPerth RedStar FC5:2 (3:0)
08:00Gwelup CroatiaBalcatta Etna FC0:3 (0:1)
08:00Floreat AthenaStirling Macedonia0:0 (0:0)
08:00Cockburn City SCPerth Glory Youth1:4 (1:3)
22. Round
27/08/202208:00Perth Glory YouthGwelup Croatia4:0 (1:0)
08:00Perth RedStar FCCockburn City SC3:0 (2:0)
08:00Inglewood UnitedPerth SC1:0 (1:0)
08:00Armadale SCFloreat Athena2:3 (1:2)
08:00Bayswater City SCBalcatta Etna FC0:1 (0:1)
08:00Stirling MacedoniaSorrento FC1:2 (1:0)

 

NPL WA Fixtures 2022 Western Australia
NPL WA Fixtures 2022 Western Australia

Read also

Nkai Mongo
Nkai Mongo is the man behind all Fredvibes.com sports content. He is 23 professional blogger with strong passion. He usually hangs out in Twitter and other social networks to gather latest updates.